Neskatoties uz to, ka ķīmisko vielu klātbūtne dažādos izstrādājumos un ražosanas procesos bieži raisa negatīvas asociācijas, tās mēdz būt arī ļoti noderīgas. Ķīmiskās vielas ir atrodamas gandrīz visā, ar ko mēs ikdienā saskaramies - mēbelēs, apģērbā, pārtikā, medicīnā un higiēnas precēs. Tekstilizstrādājumu ražošanas procesā izmanto daudz dažādu veidu ķīmisko vielu, kuru mērķis ir produkta pilnveidošana. Cita starpā ķīmiskās vielas tiek izmantotas, lai piešķirtu audumam skaistu krāsu vai arī kādu citu noderīgu īpašību.
Atbildīga ķīmisko vielu apstrāde un izmantošana ir obligāta. Zināšanu trūkums par riskiem var radīt nopietnas sekas. Cellbes daudz laika velta jautājumiem, kas saistīti ar ķīmiskām izejvielām, un mūsu piegādātāji tiek pastāvīgi informēti par jaunākajām prasībām, kas izstrādātas, pamatojoties uz starptautiskajiem un Eiropas tiesību aktiem.
Mūsu produktos nedrīkst būt vielas, kas pārkāpj pašreizējos noteikumus vai ir aizliegtas saskaņā ar spēkā esošajiem tiesību aktiem. Turklāt mēs nepieļaujam, ka mūsu izstrādājumi varētu saturēt vielas, kas ir iekļautas Eiropas Ķimikāliju aģentūras REACH (Registration, Evaluation, Authorisation and restriction of CHemicals) sarakstrā kā kandidātvielas.
Ķīmiskās aizsardzība
Lai nodrošinātu, ka mūsu piegādātāji ievēro likumdošanu un, ka izstrādājumi nesatur neatļautas ķīmiskas vielas, katru sezonu tiek ņemti paraugi. Pārbaudītie produkti ir balstīti uz piegādātāja iepriekšējiem rezultātiem, ja sadarbība ar piegādātāju ir jauna vai, ja produkts tiek uzskatīts par riska produktu jaunu tiesību aktu dēļ. Tāpēc veiktās pārbaudes nav nejaušas, bet tiek noteiktas, pamatojoties uz produkta riska novērtējumu.
Dalība grupā, kas pēta ķīmisko vielu ietekmi
Strādājot gan pie preču ilgtspējības, gan ķimikāliju lietošanas ražošanas procesā, Cellbes sadarbojas ar Zviedrijas Pētniecības institūtiem (RISE), kuru uzdevums ir izplatīt jaunākās zināšanas ķīmijas un vides jautājumos tekstilrūpniecības un elektronikas nozares dalībniekiem. Izmantojot ceļvedi “Ķīmisko vielu vadlīnijas”, mūsu piegādātāji saņem informāciju par regulētām ķimikālijām, kādos procesos tās ir biežāk sastopamas un kā tās ietekmē vidi un cilvēkus. Jauns izdevums "Ķīmiskās norādes" tiek izsūtīts divas reizes gadā.