• Pasūtījuma minimālā vērtība 20 €
  • Sievietēm izmērā 34–64, Vīriešiem izmērā S–8XL

Saglabātie vienumi

Ielādē jūsu saglabātās preces…

Mūsu precēm

“Labāks dabai’’ - mūsu ilgtspējīgākie produkti

Kurš materiāls ir videi draudzīgākais? Kura sertifikācija ir labākā? Kas īsti ir ilgtspējīga mode?

Diemžēl visi šie jautājumi ir ļoti sarežģīti, un nav vienkāršu atbilžu. Ir ļoti grūti noteikt, piemēram, kuri materiāli ir labākie, kuri sliktākie, jo dažādi materiāli dažādi ietekmē vidi. Kokvilnas audzēšanai nepieciešams liels ūdens un pesticīdu daudzums, savukārt poliesteru, kas ir sintētiska šķiedra, iegūst no eļļas. Citu materiālu ražošanā var būt vajadzīgs liels daudzums ķimikāliju, un apģērbiem ar jauktu materiālu var būt neticami smalkas īpašības, taču šķiedru pārstrāde principā nav iespējama.

Daži materiāli tomēr ir labāki par citiem, taču vienmēr ir svarīgi to attiecināt uz izstrādājuma funkcionalitāti. Virsjaka, kas izgatavota no organiskas kokvilnas lietainajā Borasā, nebūs funkcionāla un nekļūs par iecienītāko apģērba gabalu ilgtermiņā, tādējādi kļūstot par diezgan neilgtspējīgu izvēli.

Mūsu ilgtspējīgāko produktu kopējais nosaukums ir ”Labāks dabai’’. Mēs izmantojam šo etiķeti šeit, mūsu vietnē un mūsu katalogos, lai jums kā klientam būtu vieglāk atrast šos produktus. Šobrīd tekstilrūpniecībā nav vienota standarta vai viedokļa, pēc kura izstrādājumus varētu marķēt vai klasificēt kā ilgtspējīgus. Pašlaik katra uzņēmuma ziņā ir to izlemt.

Tālāk mēs esam norādījuši, kurus materiālus un sertifikātus esam izvēlējušies mūsu līnijai “Labāks dabai’’, lai tie būtu pēc iespējas pārredzamāki. Mēs marķējam savus apģērbus ar unikālu etiķeti katram materiālam/sertifikātam. Mums ir svarīgi nesalīdzināt visus produktus, kas iekļauti mūsu preču līnijas “Labāks dabai’’ klāstā, jo tie būtībā var atšķirties un būt labi katrs savā veidā.


Preces, kuras esam izvēlējušies klasificēt kā “Labāks dabai’’ izvēli:

• izstrādājumi, kas sertificēti ar vienu no ekomarķējumiem, ar kuriem šobrīd esam izvēlējušies sadarboties - GOTS un Ziemeļvalstu ekomarķējums. Lasiet vairāk nākamajā lapā.

vai

• izstrādājumi, kuros vismaz 50% materiāla ir izturīgāka šķiedra. Vairāk lasiet nākamajā lapā.

1. mērķis. 2018. un 2019. gadā 1-2% mūsu preču tika klasificētas kā izvēli ”Labāks dabai’’

2. mērķis. 2020. gadā 11% mūsu preču tika klasificētas kā izvēli ”Labāks dabai’’

3. mērķis. 2021. gada mērķis ir 20% mūsu preču klasificēt kā izvēli ”Labāks dabai’’

4. mērķis. 2022. gada mērķis ir 30% mūsu produktu klasificēt kā izvēli ”Labāks dabai’’


Ekomarķējumi, ar kuriem mēs strādājam Cellbes

Trešās puses sertifikācija nozīmē, ka pilnīgi neatkarīga puse nosaka, ka ir izpildītas īpašas prasības, kas cita starpā var ietekmēt produktu, procesus, noteiktas izcelsmes materiālus un/vai darba apstākļus. Prasības ir izstrādājuši nozares eksperti, un novērtējumu parasti veic akreditēti uzņēmumi, kas padara šāda veida sertifikāciju par visuzticamāko un pārredzamāko.

Globālais bioloģiskās tekstilizstrādājumu sertifikācijas standarts (GOTS)

Produkts, kas apzīmēts ar GOTS, atbilst prasībām visā tā ražošanas ķēdē - no šķiedras līdz gatavam produktam, tas ir, audzēšanai, vērpšanai, aušanai, adīšanai, balināšanai, krāsošanai un apdarei. Produkts, kas apzīmēts ar GOTS, ir sertificēts visā tā ražošanas procesu ķēdē. Lai produkts tiktu sertificēts, audzēšanai un visiem ražošanas procesiem jāatbilst augstiem vides, ķīmisko vielu, ūdens patēriņa un sociālās atbildības standartiem. Vismaz 70% produktu jāsastāv no dabīgām organiskām šķiedrām, un tiek izvirzītas augstas prasības, ar ko šīs šķiedras var sajaukt. Sertificētos izstrādājumus var izsekot līdz pat saimniecībai, kur izmantotā šķiedra ir audzēta. Daudzi uzskata, ka tieši GOTS sertifikāts ir labākais dabisko šķiedru tekstilizstrādājumu marķējums šodienas tirgū.


Mūsu vietnē atradīsiet daudzus produktus, kas ir GOTS sertificēti. Kopš 2020. gada Cellbes kā uzņēmums arī ir GOTS sertificēts.

image

Ziemeļu gulbis (Svannen)

Prasības Ziemeļvalstu ekomarķētajiem tekstilizstrādājumiem aptver visu ražošanas ķēdi no šķiedras līdz pat gatavam produktam - šķiedru ražošanai, vērpšanai, aušanai, adīšanai, balināšanai, krāsošanai un apdarei. Svannen ir Zviedrijas valsts suspsidēts zīmols, kas pieder valsts uzņēmumam Miljömärkning Sverige. Tas nosaka prasības attiecībā uz ķīmisko vielu, krāsvielu un smago metālu saturu un emisijām, kas var kaitēt cilvēkiem un videi. Apģērbu ražošanā ir arī prasības krāsu noturībai un darba apstākļiem. Vismaz 10% Ziemeļvalstu ekomarķētā kokvilnas izstrādājuma satura jābūt bioloģiski audzētam. Jau šobrīd produktu ražošanā tiek izvirzītas prasības gan šķiedru saturam, gan visiem turpmākajiem procesiem. Tiek izvirzītas prasības arī darba apstākļiem un darbinieku algai.

image

Vairāk izturīgu materiālu

Šeit jūs varat lasīt par materiāliem, kurus Cellbes ir klasificējis kā ilgtspējīgus. Lai mūsu tīmekļa vietnē prece tiktu marķēta ar etiķeti  ”Labāks dabai’’ vismaz 50% materiāla ir jābūt izturīgai šķiedrai.


Bioloģiskā kokvilna

Kokvilnas audzēšana veido tikai aptuveni 2,5% no pasaules kopējās lauksaimniecības zemes. Tomēr tradicionālās kokvilnas audzēšana veido pat 25% no visām pesticīdu emisijām. Audzējot bioloģisko kokvilnu, nav atļauti ķīmiski pesticīdi, mēslojums vai ģenētiski modificētas (ĢMO) izejvielas.

Bioloģiskā kokvilna ir videi draudzīgāka nekā tradicionāli audzēta kokvilna, taču tā joprojām ir problemātiska, jo visa kokvilnas ražošana patērē ļoti daudz ūdens. Tomēr kokvilna ir izturīga šķiedra, un tā ir dažādi pielietojama. Ja jūs pareizi kopjat savus kokvilnas apģērbus, tie var saglabāties pat vairākas paaudzes. Padomus, kā pagarināt tekstilizstrādājumu kalpošanas laiku, lasiet šeit.


Lins

Lins ir izturīgs un pieskārienam patīkams materiāls, kas padara to par vienlaicīgi dabīgu un greznu izvēli. Lins ir piemērots gan apģērbam, gan mājas tekstilizstrādājumiem, un mēs Cellbes esam izvēlējušies iekļaut linu savā “Labāks dabai” kolekcijas klāstā. Linu var audzēt vēsākā klimata zonā, un, lai iegūtu augstākās kvalitātes šķiedras, laika apstākļiem jābūt mitriem un maigiem. Jo vēsāks laiks, jo mazāks kaitēkļu risks un līdz ar to mazāka nepieciešamība pēc insekticīdiem (tomēr tradicionālajā audzēšanā tiek izmantoti herbicīdi). Lini gandrīz nav jāapūdeņo, un tas labi darbojas uz zemes, ko nevar izmantot pārtikas ražošanai. Dažos gadījumos tas var pat palīdzēt attīrīt piesārņoto augsni no, piemēram, smagajiem metāliem. Mūsuprāt, tas padara veļu par videi gudru materiālu.

Bioloģiskie lini ir audzēti bez ķīmiskiem pesticīdiem, mēslošanas līdzekļiem un ģenētiski modificētām kultūrām. Tādējādi bioloģiskais lins kļūst veselīgāks gan audzētājiem, gan videi.


Liocels/ TENCEL™

Liocels ir izgatavots no tās pašas oriģinālās izejvielas kā viskoze – celulozes, ko iegūst no ātri augošām koku sugām, piemēram, eikalipta. Tomēr liocela ražošanas process ir ievērojami mazāk videi kaitīgs nekā viskozei, jo izmantotās ķīmiskās vielas nav tik kaitīgas un tiek arī labāk izmantotas. Liocela process principā ir slēgts process, jo vairāk nekā 99% ķīmisko vielu tiek izmantotas atkārtoti.

Zīmola TENCEL™ liocels, kas ražots uzņēmumā Lenzing, tiek ražots no izejvielām, kas ir sertificētas ar FSC meža apsaimniekošanas sertifikātu (Forest Stewardship Council®, vai PEFC meža ilgtspējības sertifikāts (Programme for the Endorsement of Forest Certification).


ECOVERO™

EcoVero ir salīdzinoši jauna šķiedra tirgū, ko izstrādājusi kompānija Lenzing. Tāpat kā liocela ražošanā, izejvielas nāk no FSC (Forest Stewardship Council®) vai PEFC (Programme for the Endorsement of Forest Certification) sertificēta meža. Viss process līdz gatavai šķiedrai ir sertificēts saskaņā ar ES ekomarķējumu, un šķiedra ir izsekojama, kas nodrošina pārredzamu ražošanas ķēdi. Ražošanas laikā lielākā daļa ķīmisko vielu tiek pārstrādātas slēgtā procesā. Šis process ir arī resursu ziņā efektīvāks un mazāk ietekmē klimatu, ūdens piesārņojumu un gaisa piesārņojumu, salīdzinot ar tradicionāli ražoto viskozi.


Pārstrādāts un ētiski ražots

Dūnu nozarē diemžēl pastāv ļaunprātīgas darbības risks. Tāpēc mēs pieprasām, lai visi dzīvnieku izcelsmes produkti tiktu iegūti un apstrādāti īpaši saudzīgi. Jūs nekad nevarat būt pārāk uzmanīgs, un ir jāizdara labāka izvēle. Dūnu izstrādājumu ražošanu, kas sertificēta saskaņā ar Responsible Down Standard (RDS), var izsekot līdz pat saimniecībai, kurā putni auguši, un to mērķis ir cieši uzraudzīt dzīvnieku labturību. Dūnas katrā posmā pārbauda neatkarīgs trešās puses inspektors, kurš nodrošina, ka tās iegūtas no atbildīga audzētāja saimniecības.


Pārstrādāts poliesteris

Pārstrādātās poliestera šķiedras, ko izmanto tekstilizstrādājumu ražošanai, galvenokārt tiek ražotas no pārstrādātām PET pudelēm, kā arī no ražošanas atkritumiem, kas veidojušies to ražošanas procesā. Izmantojot materiālus, kas jau ir apritē, var samazināt izejvielu izmantošanu, kas savukārt samazina enerģijas, ķīmisko vielu un siltumnīcefekta gāzu emisiju izmantošanu.


Pārstrādāts poliamīds

Poliamīds ir vēl viena izplatīta sintētiska šķiedra uz eļļas bāzes, ko galvenokārt izmanto apakšveļas, sporta apģērbu, peldkostīmu un zeķubikšu ražošanā. Pārstrādātu poliamīdu var ražot no veciem zvejas tīkliem vai tekstilizstrādājumu ražošanas atkritumiem, un tas palīdz ietaupīt izejvielas, veidojot mazāk atkritumu un izmantojot mazāk enerģijas un ūdens patēriņu.

Uzticama piegāde
Droša norēķināšanās
Tiesības atdot atpakaļ preces 14 dienu laikā

Pērciet modes preces un apģērbus tiešsaistē Cellbes vietnē

Droša iepirkšanās

Internet worldTrygg e-handelSwedish Fasion

Par Cellbes

Individuāla apkalpošana

Sekojiet mums

  • Mēs veicam piegādi tikai uz Latvijas adresi.
  • Maksa par piegādi no 4,49 eur. Pasūtījuma minimālā vērtība 20 €.
  • Tiesības preci atgriezt 14 dienu laikā.